Smink tippek és a smink elkészítése
A smink készítése során figyelembe vett szempontok alapján megkülönböztetünk élénk vagy lágy típusú modelleket. Az élénk típusok számára, akiknek a természetes színvilága is kontasztosabb, ideális alkalmi smink a határozott színekből kialakított füstös szem és mély, telt színű rúzs. Smink tippek sokaságát gyűjtöttük össze az alábbi galériákban, a cikk végén pedig sorra vesszük a smink készítésének lépéseit.
A lágyabb színvilágú típusoknak a visszafogottabb nappali smink ajánlott. Ez a típus kevés festékkel is teljesen meg tud újulni, így a túl rikító színek közönséges hatást keltenének rajtuk. Az alkalmi smink készítése során sincs szükség harsány színekre, egy árnyékolás és egy kontúr a szem vonálának kiemelésére bőven elég tud lenni.
Az árnyalatok megválasztásánál figyelembe vett szempontok alapján megkülönböztetünk hideg és meleg típusú modelleket. A hideg típusoknak, akik a szürke, kék, lilás árnyalatokban vannak otthon, mind a szemfesték, mind a szájfény, mind a arcpír megválasztásánál ugyanezen hideg színeket kell alkalmazniuk. Számukra a smink készlet rózsaszínes, lilás, kékes, szürkés árnyalatokból áll. A smink képek között remek ötletek találhatók a színek kombinálására. Kontúrozásra szigorúan csak fekete vagy sötétszürke szemceruza és spirál használata ajánlott.
A meleg színvilágú típusoknak a mélyítést és kontúrozást is meleg színekkel kell elvégeznie, így a sötétbarna szemceruza és szempillaspirál használta adja a legjobb eredményt. Szem-, és szájfestésnél, illetve pirosításnál is a meleg földszíneket érdemes alkalmazniuk. Ideális színeik a barnás, narancsos, napsárgás, aranyos árnyalatok. Ezek kreatív alkalmazásához és smink ötletek gyűjtéséhez a galéria nyújt segítséget.
Smink készítése: smink lépésről lépésre
Az alapozó felvitele
A nappali és az alkalmi smink elkészítésének is az alapozás az első lépése. A megfelelő alapozót a hideg típusok esetében a szürkés árnyalatok között, a meleg típusok esetében a narancsos árnyalatok között kell keresni. Akkor tökéletes a színe, ha az arcélre kenve sem látszik. Felvitelnél a folyékony alapozót föntről lefele haladva kenjük fel és a nyakig húzzuk le. Fixálására a hasonló árnyalatú kőpúder a megfelelő, de ha az újabban divatos hab állagú alapozókat használjuk, akkor ez a lépés kihagyható. Bizonyos kor után nem is szabad kőpúderrel fixálni, mert beül a ráncokba.
A korrektor felvitele
A bőrnél egy árnyalattal világosabb korrektor a szemkörnyéken és a szemhélyakon alkalmazva felfrissíti a tekintetet. Ugyanígy használható a szájsarkakban és a nevetőráncokhoz is. A smink kellékek között ehhez kerekített fejű, puha szőrű ecset keressünk. A szem alatti karikákat legjobban a lazac színű korrektor fedi el, a pattanásokra a zöldes árnyalatú ajánlott. Korrektorból nincs szükség sokra, egy pöttyöt elég felvinni, majd ecsettel vagy ujjbeggyel eldolgozni a széleit.
A szemöldök formázása
A jó szemöldök fokozatosan vékonyodó, hajszínhez igazított, egészségesen dús. A belső szemzugban kezdődik és az orr-szemsarok vonallal esik egybe a vége. Ha hosszabbítani vagy dúsítani kell, azt a természetes hatás kedvéért por alakú festékkel és a smink készlet csapott végű ecsetével tegyük.
A pirosító felvitele
A pirosító színe hideg típusoknál szürkés, lilás árnyalatú, meleg típusoknál aranyos, barackos árnyalatú. Húsos arcnál az arccsontra felvitt pirosító kicsit lehúzható, beesettebb arcnál azonban csak magára a csontra vigyük fel a szint föl-le cikázó mozdulatokkal. Ugyanezt a pirosítót használhajtuk optikai formázásra is. Ha a orr két oldalára teszünk egy lehelletnyit belőle, akkor keskenyebbnek láttatjuk az orrot. Ha a homlok vagy az arcél két oldalára teszünk, akkor a fej szélességéből csalunk el egy kicsit.
A szemfesték felvitele
A szemhély színezését a felső szemhélyra felvitt világos színnel kezdjük. A sötétebb színnel való árnyékolást egy íves végű puha ecsettel végezhetjük el, mindig kintről belfele, a szemzug felé haladva. Adott kor felett a szem alsó vonalát nem szokás kihúzni, mert bánatos tekintetet kölcsönöz. Viszont a kicsi, hirtelen ívelő szemeket kikerekíthetjük, ha alul a szem közepétől a sarokig húzunk vékony kontúrt. A felső szemhéjat vékony tussal vagy hegyes szemceruzával kontúrozhatjuk a szempillák tövében, majd spirállal zárjuk a kiemelést. Az alsó szempillák spirálozása kiváncsi bogárszemeket kölcsönöz, melyhez függőleges spiráltartásra van szükség.